Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

Yeni yapılan konutlarda, iş merkezlerinde, kamu binalarında, otel ve plaza gibi yapılarda konfor kadar güvenliğe de önem verildiğini görüyoruz. Özellikle yangın, deprem gibi olaylarda binalardan hızlı bir şekilde çıkılmalı ve bina tamamen tahliye edilmelidir. Bunun gerçekleşmesi için AB standartları gereği binalarda yangın merdiveni bulunmak zorundadır. Son uygulamalara göre de her dairede bir yangın kapısı oluyor ve bu kapılar doğrudan yangın merdivenine açılıyor. Kapının tehlike anında kolayca açılması için basit kilit sistemi kullanılıyor. Ancak kapı kilidinin kolay açılması hırsızlık gibi yeni başka riskler ortaya çıkarıyor. Bu risklerin önlenmesi için yangın kapısı emniyet kilidi taktırmak en iyi çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Yangın kapıları alevlere karşı dayanıklıdır ve güvenle yangın merdivenine geçmenizi sağlar. Ancak bu kapılarda ufak bir dili olan kilitler kullanılır. Hırsızlar da bu kilidi kolayca açıp dairelere girebiliyor. Çilingir Evi olarak yangın kapılarına daha güvenli kilitler takıyoruz ve hırsızlıklara karşı önlem almanızı sağlıyoruz. Yangın kapısı güvenlik kilidi kapının hem üst kısmına hem de alt kısmına monte ediliyor. Orta kısımda kapının kendi kilidi bulunuyor. Yangın kapıları için kancalı kilit, alarmlı kilit gibi farklı işlevleri olan kilit çeşitleri bulunuyor. Hangi kilidin daha uygun olacağı konusunda deneyimli personelimiz size gerekli açıklamaları yapacaktır. Bunun için kilit talebi olan adreste önce keşif çalışması yapıyor ve güvenliği sağlayacak en uygun kilidi tespit ediyoruz.

Bazı firmalar güvenlik kilidi yerine sadece güvenlik sürgüsü takabilir. Oysa güvenlik sürgüsü tek başına güvenliği sağlayamaz. Ama emniyet kilitlerine ek olarak takılabilir. Böylece birkaç kilit sistemiyle kapının açılması imkansız hale gelir. Kapının açılması için ancak kapının kesilmesi gerekir. Uzun süre kapı kilidiyle uğraşmak zorunda kalan hırsız için yangın kapısı kilit sistemi caydırıcı olmaktadır. Kaliteli olmayan kilitleri de açmak kolaydır. Bu nedenle en kaliteli markaların ürünleri kullanılmalıdır. Çilingir Evi firması olarak ünlü markaların kaliteli kilitlerini kullanıyoruz ve uzun yıllar kilit deforme olmadan kullanılabiliyor. İstanbul’un her bölgesine yangın kapısı emniyet kilidi hizmeti veriyoruz. Hala yangın kapınıza sağlam bir kilit taktırmadıysanız hemen firmamızı arayabilir ve kapınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Yangın kapısı kilitlerinin fiyatları marka ve modele göre değişiyor. En uygun fiyatlarla profesyonel çilingirlerimizle yaşam alanınızı güvenli hale getiriyoruz.