Master Kilit Sistemi

Bazı kişiler yanında tomarla anahtar taşımak zorunda kalır. Ev anahtarları, ofis anahtarları, ofisteki odaların anahtarları derken birçok anahtarın bir arada taşınması gerekir. Özellikle büyük işletmelerde, otellerde, resmi kurumlarda yönetici olanlar birkaç tomar anahtar taşımak zorunda da kalabilir. Bu anahtar karmaşasına master kilit sistemiyle son veriliyor. Bu sistemde tek bir anahtar tüm kilitleri açabiliyor. Bu sistemde anahtar verilen kişilerin hangi kilitleri ve kapıları açmaya yetkili olduğunu kendiniz belirliyorsunuz. Örneğin bir otelde kat görevlisi görevli olduğu kattaki kilitleri açmakla yetkilidir. Ama otel yetkilisi anahtarıyla tüm katlardaki kilitleri ve kapıları açabilir. Normal kilit sistemindeki anahtar karmaşasında birçok sorun yaşanıyor. Anahtarlar karışabiliyor, gerekli olan anahtar bulunamıyor ve saatlerce aranmak zorunda kalıyor.

Master kilit sistemi olan işyerinde belli bir yerin anahtarının bulunmaması gibi bir sorun yaşanmaz. Anahtarların sizden habersiz kopyası alınamaz. Çalışanınız işten ayrılırken anahtarını teslim etmeyebilir. Bu riskli bir durumdur. Böyle bir olayda anahtarlarınızın şifresini değiştirebilirsiniz. Müstakil ev ve ofislerde de kullanılan master sistem daha çok alışveriş merkezlerinde, işletmelerde, fabrikalarda, otel ve tatil köylerinde, hastanelerde, okullarda uygulanmaktadır. Ancak bireysel kullanıcıların da sayısı her geçen gün artıyor. Çilingir Evi firmamız çin malı olmayan her türlü kilit sistemlerine master kilit sistemi uygulamaktadır. Master kilit sistemi ve anahtarı ihtiyacınız için firmamızı 7/24 arayabilir ve talebinizi iletebilirsiniz.

Master sistem kilit uygulamasıyla hayatınız kolaylaşacak, yaşam alanında güvenliğiniz artacaktır. Ofisinizdeki tüm çalışanların hangi kapıyı ve kilidi açabileceğini siz belirleyeceksiniz. Ama siz bütün kapıları açabileceksiniz. Örneğin pazarlama bölümünün kilidini çay ocağını işleten personel açamayacaktır. Temizlikçi sadece yetkili olduğu bölümlerin kapısını açabilecektir. Böylece iş yerinizde yaşanacak bir olumsuzlukta kimse zan altında kalmayacaktır. Yetkili olmayan anahtarla hiçbir kilit açılamaz. Master anahtarınız kaybolduğunda master kartınızla birlikte firmamıza başvurduğunuzda anahtarınız kopyalanacaktır. Kart olmayan anahtarlar kopyalanamaz. Yani sizden habersiz anahtar kopyalanamaz. Bu da güvenlik açısından son derece önemlidir. Firmamız ülkenin en kaliteli kilit firmalarının ürünlerini kullanarak müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktadır. İşyerinizde hala master kilit sistemi kullanmıyorsanız hemen Çilingir Evi firmamızı arayabilir ve master sistem kilit uygulaması yaptırabilirsiniz. Böylece hem hayatınız kolaylaşacak, hem tomarla anahtar taşıma derdiniz olmayacak hem de mekânınızın güvenliği en üst seviyede sağlanacaktır.