Çelik Kapı Açma

Çelik kapı sektörü ülkemizin son yıllarda en hızlı büyüyen sektörlerinden biri oldu. İnşaat sektörünün çok hızlı büyümesi binlerce kapı ihtiyacını da ortaya çıkardı. Günümüz şartlarında güvenliğin de önemli hale gelmesi çelik kapı üretiminde patlama olmasına neden oldu. Pek çok çelik kapı firması sektöre katıldı ve sağlam, yüksek güvenlikli kapılar üretilmeye başlandı. Sağlam ve yüksek güvenlikli çelik kapılar hırsızlığın önlenmesinde en önemli rolü oynamaktadır. Bu kapılardaki kilit sistemleri kapıların rahatça açılmasını önlemektedir. Özellikle de barel denilen göbek sağlamsa kapının açılması neredeyse mümkün değildir. Ama bu durum hırsızlığı önlerken mekân sahiplerine de zorlu anlar yaşatabiliyor. Anahtarınızı kaybetmeniz durumunda ya da içeride unutmanız durumunda sizin de kapıyı açmanız imkânsız oluyor.

Çelik kapı anahtarının unutulması veya kaybedilmesi durumunda sıradan anahtarcıların kapıyı açmaları mümkün değildir. Çelik kapılar ve kilit sistemleriyle ilgili eğitimler almış uzman çilingirler ancak bu kapıları açabilmektedir. Bu nedenle günümüzde çelik kapı açma, kilit açma, kilit değişimi, göbek değişimi gibi hizmetler için teknolojik donanımlı çilingir firmaları hizmet vermektedir. Çilingir firmaları birçok çelik kapı firmasının ve kilit firmasının yetkili servisi olarak da hizmet vermektedir. Çilingirler genellikle maymuncuk sistemleriyle çelik kapıları açmaya çalışır. Ama anahtar kaybı durumunda kilidin göbeğinin değiştirilmesi gerekir ve göbeğe uygun yeni anahtar yapılması gerekir. Ama kaliteli çelik kapı üretici firmaları kapılarda daha güvenli kilit sistemleri kullanıyor ve bu kilitlerin anahtarlarının kopyalanması mümkün olmuyor.

Bu durumda yetkili çelik kapı açma firmaları sorunu çözebiliyor. Çelik kapı firmaları kapı sattıkları müşterilerine kapı anahtarının şifrelerinin yazılı olduğu bir kat veriyor. Anahtar çoğaltma işlemi bu kartın gösterilmesiyle yapılabiliyor. Bu kart yoksa anahtar basılamıyor ve bu durumda kilit değişimi yapılması gerekiyor. Şifreli anahtar kartına sahip kullanıcılar tüm anahtarlarını kaybetse bile yeni anahtar yaptırabiliyor. Ancak şu unutulmamalıdır ki açılamayan kapı yoktur. Sıradan anahtarcılar kapıyı açarken kapıda hasar oluşturur. Ama yetkili servisler kapıya hiçbir zarar vermeden kapıyı açmaktadır. Kaliteli marka çelik kapı sahibiyseniz kapı açma, kapı kilidi değiştirme, anahtar çoğaltma gibi ihtiyaçlarınızda mutlaka yetkili çilingir servislerini aramalısınız.